Etalage-exposities in plaats van leegstand

22 jul 2023, 8:26 Nieuws
dokx etalage expo molenhoek
Fototypo art

Lege, donkere panden maken een winkelstraat niet aantrekkelijker. Maar het kan ook anders! Initiatiefnemer Huub Smits van fototypo realiseert tijdelijke exposities in leegstaande etalages. Aantrekkelijk voor het winkelend publiek, voor de omliggende winkels én voor lokale kunstenaars.

Molenhoekpassage Rosmalen
Een deel van deze etalage toont werk van Smits ( fototypo ). Wellicht ken je zijn fotografische en typografische werk al van andere etalages. In de nieuwe serie risoprints geeft hij vorm en kleur aan teksten met ’n knipoog. Een mooie match met de duurzame kandelaars van Simone ( 2ndcandle ) en vintage tafeltjes en lampjes van Warenhuis Strant . Puck Smits (student interieur) heeft de achtergrond verzorgd door oude houten letters te stempelen. Gemaakt in het Grafisch Atelier in Den Bosch, net als de risoprints.

Het andere deel van het pand is stijlvol ingericht met werk van de veelzijdige Mascha Leijten ( DOKX ): schilderkunst in de vorm van grote portretten, kleine stillevens én een designtafel van haar hand.

Samenwerken als uitgangspunt
“Je moet elkaar wat gunnen. De manier waarop eerdere etalage-exposities via bemiddeling van het Bossche bedrijf Univast Retail tot stand zijn gekomen is een mooi voorbeeld. Andere makers zie ik zelden als concurrenten. Wél als samenwerkingspartners, die elkaar kunnen versterken.” Aldus Huub Smits.

Vorig jaar exposeerde de professioneel beeldmaker al in leegstaande winkelpanden in het centrum van Den Bosch, winkelcentrum de Rompert én in de Molenhoekpassage. Dat is goed bevallen voor alle betrokken partijen. Graag doet hij dan ook een oproep aan vastgoedprofessionals om leegstaande winkeletalages beschikbaar te stellen aan lokale kunstenaars.