Overleden man blijkt al 1,5 jaar in woning te liggen

11 mrt 2022, 12:45Nieuws
onderzoek hedel 2
FPMB Bart Meesters
Een overleden man die donderdag in zijn appartement in de Amsterdamstraat in Den Bosch werd gevonden, bleek daar al 1,5 jaar te liggen. Dat meldt de politie. De man zou een natuurlijke dood gestorven zijn.
De overledene werd aangetroffen in een appartement op de derde verdieping van de Singelflat. Volgens een woordvoerder van de politie was de man al een geruime tijd niet meer gezien en iemand besloot dat te melden. De man zou erg op zichzelf zijn geweest. Na het aantreffen van de man, werd er onderzoek gedaan door de schouwarts en het team van Forensisch Technisch Onderzoek (FTO). Een begrafenisondernemer haalde het lichaam van de man op. De politie meldt dat een speciaal bedrijf de woning zal reinigen.
De Singelflat bestaat vooral uit huurappartementen, melden omwonenden. In het gedeelte waar de overledene woonde, wonen veel hulpbehoevende mensen met een rolstoel of scootmobiel. ,,Het is wel heel treurig dat niemand je 1,5 jaar heeft gemist. Daar moet je wel een heel teruggetrokken bestaan voor hebben geleefd", reageert een omwonende.
,,Gelukkig komen dit soort ‘ontdekkingen’ maar sporadisch voor”, zegt de woordvoerder van de politie. Wat de omgeving zou kunnen doen om dit soort situaties te voorkomen? ,,Natuurlijk zorgen dat ze met elkaar in contact blijven. Elkaar in de gaten houden en oog hebben voor elkaars welzijn. Trek (letterlijk) aan de bel als je iemand al een tijdje niet hebt gezien en informeer hoe het gaat. Meld het bij de hulpdiensten als je je zorgen maakt om iemands welzijn of gezondheid.”
Toch is het niet altijd zo eenvoudig. ,,Er zijn nou eenmaal mensen die erg graag op zichzelf zijn en willen blijven en niet zitten te wachten op contact. Je kunt niemand dwingen", aldus de woordvoerder.
Bron: Brabants Dagblad
loading

Loading articles...

Loading