VeVa-studenten marcheren 25 kilometer langs monumenten van oorlog, verzet en vrijheid

11 jun , 16:07Nieuws
Image (3)
Stichting Hulp voor Helden
Op vrijdag 12 juni nemen 83 studenten van de opleiding Veiligheid & Vakmanschap (VeVa) van het Koning Willem I College deel aan VeVa Marcheert 2026. Tijdens een mars van 25 kilometer door 's-Hertogenbosch en Vught staan zij stil bij de verhalen, offers en historische gebeurtenissen die onze vrijheid mogelijk hebben gemaakt.
De studenten bezoeken onderweg verschillende monumenten die herinneren aan oorlog, verzet en bevrijding. Daarmee vormt de mars niet alleen een fysieke uitdaging, maar ook een bijzondere reis langs de geschiedenis van vrijheid en veiligheid.
- 09.00 uur – Start bij het Indië-monument in het Zuiderpark
- 10.00 uur – Bezoek Monument 53rd Welsh Infantry Division
- 12.00 uur – Herdenkingsmoment bij de Fusilladeplaats Kamp Vught
- 14.00 uur – Bezoek Verzetsmonument en Joods Scholierenmonument in het centrum van 's-Hertogenbosch
- 16.00 uur – Defilé en slotceremonie bij Rugbyclub The Dukes
Leren van het verleden
Tijdens VeVa Marcheert maken de studenten kennis met verhalen van moed, opoffering en dienstbaarheid. Door stil te staan bij historische locaties ontdekken zij wat vrijheid betekent en welke prijs daarvoor is betaald.
De mars verbindt verleden, heden en toekomst. De studenten bereiden zich voor op een loopbaan binnen Defensie of andere veiligheidsorganisaties en ervaren tijdens deze dag hoe belangrijk verantwoordelijkheid, saamhorigheid en maatschappelijke betrokkenheid zijn.
"Door samen te marcheren ervaren de studenten de verbinding tussen verleden, heden en hun toekomstige rol binnen Defensie."
Historische route door Den Bosch en Vught
De route voert langs verschillende betekenisvolle locaties in de regio. Bij het Monument van de 53rd Welsh Infantry Division wordt stilgestaan bij de bevrijding van de regio tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vervolgens bezoeken de studenten de Fusilladeplaats van Kamp Vught, waar zij worden geconfronteerd met de gevolgen van oorlog en onderdrukking.
Later op de dag brengen zij een bezoek aan het Verzetsmonument en het Joods Scholierenmonument in het centrum van 's-Hertogenbosch. Deze monumenten herinneren aan de mensen die tijdens de oorlog hun leven riskeerden voor vrijheid en aan de slachtoffers van vervolging.
Waardering voor veteranen
Met hun deelname eren de studenten veteranen die zich hebben ingezet voor vrede, vrijheid en veiligheid. Daarnaast halen zij geld op voor Stichting Hulp voor Helden, die zich inzet voor militairen, veteranen en hun thuisfront.
“Vrijheid begint bij veiligheid. Zonder veiligheid leef je in onzekerheid en wordt vrijheid beperkt in het dagelijks leven. Met VeVa Marcheert laten jongeren zien dat zij verantwoordelijkheid willen nemen voor onze samenleving,” aldus Ingrid Boots, directeur van Stichting Hulp voor Helden.
Slotceremonie en uitreiking van de VeVa Marcheert-coin
De mars eindigt om 16.00 uur bij Rugbyclub The Dukes in 's-Hertogenbosch. Tijdens de slotceremonie spreekt Ingrid Boots, directeur van Stichting Hulp voor Helden, de studenten toe en bedankt hen voor hun inzet.
Aansluitend ontvangen de deelnemers de speciale VeVa Marcheert-coin als blijvendeherinnering aan hun prestatie en betrokkenheid.
Kom kijken en moedig aan
Inwoners van 's-Hertogenbosch en Vught worden uitgenodigd om langs de route aanwezig te zijn en de studenten aan te moedigen. Door hun steun laten zij niet alleen waardering zien voor deze jonge generatie, maar ook voor iedereen die zich inzet voor onze vrijheid en veiligheid.
Praktische informatie
Datum: vrijdag 12 juni 2026
Aantal deelnemers: 83 VeVa-studenten
Afstand: 25 kilometer
Start: 09.00 uur
Startlocatie: Indië-monument, Zuiderpark, ’s-Hertogenbosch
Herdenkingspunten: Monument 53rd Welsh Infantry Division, Fusilladeplaats Kamp Vught, Verzetsmonument en Joods Scholierenmonument
Defilé en slotceremonie: 16.00 uur – Rugbyclub The Dukes, Limietlaan 7, ’s-Hertogenbosch
Over VeVa Marcheert
VeVa Marcheert is onderdeel van de landelijke campagne NL Waardeert van Stichting Hulp voor Helden. Met het initiatief wordt de verbinding tussen jongeren, Defensie, veteranen en de samenleving versterkt. De opbrengsten van de mars komen ten goede aan projecten voor militairen, veteranen en hun thuisfront.
loading

Loading articles...

Loading