Duizenden leerlingen horen of ze geslaagd zijn

12 jun , 11:30 Nieuws
geslaagd examen vlag 710x284
Pixabay

De spanning stijgt in huiskamers door heel Nederland. Honderden middelbare scholieren wachten vol zenuwen op de uitslag van het eindexamen. Donderdag 12 juni wordt vanaf 08:00 uur bekend of zij het felbegeerde diploma op zak hebben.

Donderdagochtend worden eerst de landelijke normeringen gepubliceerd. Op basis daarvan kunnen scholen direct beginnen met het bepalen van de examenuitslagen. Voor veel leerlingen betekent dit het einde van wekenlang nagelbijten, oefenen en hopen.

Belmoment meestal tussen 12:00 en 17:00 uur
Veel middelbare scholen bellen geslaagde leerlingen zelf op. Dat gebeurt doorgaans tussen het einde van de ochtend en het eind van de middag. De precieze tijdstippen kunnen per school verschillen. Leerlingen die gezakt zijn, krijgen dat meestal als eerste te horen.

Op social media wordt vaak massaal gedeeld wanneer het ‘belmoment’ van start gaat. Het is inmiddels een traditie geworden dat leerlingen filmpjes of foto’s posten van het moment dat de telefoon rinkelt.

Spanning bij leerlingen, ouders en scholen
Scholen bereiden zich voor op een feestelijke dag. Sommige hangen de vlaggen alvast klaar of maken zich op voor een diploma-uitreiking in de dagen daarna. In veel huishoudens liggen de mobieltjes klaar en worden de eerste felicitatietaarten alvast gekocht.

Tweede tijdvak voor herkansers
Leerlingen die één of meer examens opnieuw moeten doen, krijgen daar nog een kans voor in het tweede tijdvak. Dat vindt plaats van maandag 16 juni tot en met vrijdag 27 juni. De uitslag daarvan volgt op dinsdag 1 juli 2025.